Zapraszamy na twórcze harce w Muzeum Gazowni Warszawskiej.

Kilka dni temu pisałem o tym jak trudno jest stworzyć ciekawą wystawę dla dzieci. Już za chwilę, w jednym z warszawskich muzeów, jako Bebegu będziemy prowadzić artystyczne warsztaty rodzinne.

Podczas naszych spotkań będziemy tropić jednorożce, małpki, słonie i gazostwory, śpiewać, robić maski, kleić collage, wymyślać choreografię, tańczyć. Będziemy też bawić się skojarzeniami, eksperymentować z luksografią, wąchać przedziwne zapachy maszyn i grać na maszynowych perkusjach. To wszystko będzie się działo w niesamowitej przestrzeni Muzeum Gazowni Warszawskiej. Znacie takie miejsce? Znajduje się na warszawskiej Woli, na ulicy Marcina Kasprzaka 25.

Wpadajcie. Warsztaty są dedykowane dla rodzin z dziećmi w wieku 4-10 lat. Starszaki, nie martwcie się, dla was szykuje się cykl warsztatów szkolnych.

Terminy rodzinnych warsztatów dla dzieci:

19 listopada, 26 listopada, 3 grudnia, 10 grudnia, 17 grudnia

Godziny warsztatów: 11.00-13.00

Wiek dzieci: 4-10 lat

Warsztaty są bezpłatne.

Zapisy pod adresem email: warsztaty.muzeum@pgnig.pl

Informacja na stronie muzeum o tu.

Program warsztatów

19 listopada, Gazostwory

Poznajcie Schirmera, Richtera, Lilpopa oraz Ssawę – gazostwory z muzeum. A teraz rozejrzyjmy się i zobaczmy czy jeszcze tu ktoś nie mieszka. Metodami naszych działań będzie kolaż i assem- blage. Stworzymy trójwymiarowe postacie, które będą dokazywać w muzeum niczym Space Inva- ders na ulicach wielkich miast.

26 listopada, Noc – dzień. Mechaniczny ogród elektryczny

Rozwój przemysłu biegnie równolegle z rozwojem fotografii. Na wystawie doświadczymy różnego rodzaju światła i cienia. Będziemy przyglądać się jak światło rysuje i rzeźbi kształty na światłoczu- łym papierze, a każdy z uczestników własnoręcznie wykonana luksografię.

3 grudnia, Ruszyła maszyna

Razem udamy się w dźwiękową podróż po wystawie. Sprawdzimy jak brzmi pompa, kuchenka i licznik gazowy. Będziemy stukać, pukać, gwizdać i skrzypieć. Spreparujemy industrialne instrumenty z przygotowanych na tę okazję trybów i trybików. Na koniec stworzymy orkiestrę, którą odegramy naszą własną symfonię triumfu maszyn.

10 grudnia, W rytmie maszyn

Tym razem przestrzeń muzeum zostanie opowiedziana ruchem. Zastanowimy się na ile nasze ciało jest maszyną (Hymn do maszyny mego ciała, Tytus Czyżewski, 1920), a może odwrotnie, na ile maszyna ma ciało. Na koniec stworzymy taneczny performance We are the robots.

17 grudnia, Coś tu pachnie

Czy wiecie jak pachnie sprężarka gazu miejskiego lub lampa gazowa? Doświadczymy przestrzeni muzeum jako generującej różne nietypowe zapachy. Zapachy te będziemy zbierać i opisywać, na koniec stworzymy własny industrialny fragrance.

Adres:

Muzeum Gazowni Warszawskiej

ul. M. Kasprzaka 25,
01-224 Warszawa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s